Kalfsblanquette - Spring edition (door 'een lepeltje Lekkers') met lentegroenten en kervelgremolata

  • Kalfsblanquette  - Spring edition (door 'een lepeltje Lekkers') met lentegroenten en kervelgremolata

Bereiding

Nieuw keukenexperiment door 'Een lepeltje lekkers'
Een heerlijke klassieker met een moderne twist. De smaak van dit stoofpotje wordt intenser naarmate het gerecht langer bijgehouden wordt.

1. Smelt een klontje boter op middelhoog vuur. Kruid het vlees met peper en zout en bak het goudbruin in de boter.
2. Giet er het water of de fond bij en voeg het kruidentuiltje toe. Breng aan de kook, draai het vuur lager, zet het deksel schuin op de pan en laat in +/- 1 u gaarkoken.
3. Meng het gehakt met het losgeklopt ei en paneermeel en rol er kleine balletjes van. Kook ze de laatste 5 minuten mee met het vlees.
4. Bereid de groenten voor. Houd de punten van de asperges apart en snijd de rest in schuine stukken van +/- 1 cm breed. Snijd de raapjes in blokjes van +/- 1 cm. Snijd wortels en prei in julienne.
5. Schep het vlees en de balletjes uit de bouillon en zeef hem in een maatbeker. Leng indien nodig aan met water tot je 400 ml bekomt.
6. Smelt de boter in een grote kookpot. Bak er de groenten, behalve de aspergepunten, in aan tot glazig maar niet gekleurd.
7. Strooi er de bloem over en bak even mee. Giet er nu de bouillon bij en verwarm al roerend tot een licht gebonden saus. Laat nog enkele minuten zachtjes pruttelen tot de raapjes beetgaar zijn.
8. Voeg er nu het vlees, de balletjes en de aspergepunten aan toe en warm mee.
9. Neem de pot van het vuur. Roer de eidooier los met de room en roer door de saus. Meng er ook het citroensap door. Proef en kruid naar smaak bij met peper en zout.
10. Hak de kervel en look fijn en rasp er de citroenzeste bij. Strooi over de kalfsblanquette.


*************
Meat the world hecht veel belang aan de herkomst van het vlees, dat grotendeels Belgisch is. Het wordt zorgvuldig uitgekozen bij de boeren in de streek. En de prijs… Die is verrassend laag! Je zal zelfs minder betalen dan in de gemiddelde supermarkt. De kwaliteit is superieur. Dat proef je meteen bij de eerste beet van een mals stukje kip, een aromatisch reepje steak of een botermalse kotelet.

Laten jullie weten of het jullie gesmaakt heeft via onze Facebookpagina? Eventueel met een foto?

Wij zijn alvast nieuwsgierig!

Ingrediënten

1h
  • klontje boter
  • peper en zout
  • 600 g kalfsblanquette
  • +/- 1 l water of blanke (kalfs)fond
  • 1 kruidentuiltje (peterseliestengels, laurierblad en tijm samengebonden)
  • 200 g gehakt kalf-varken
  • 1 ei, losgeklopt
  • 1,5 el paneermeel
  • Voor de groenten en saus
  • ½ bussel groene asperges, houterige uiteinden afgebroken
  • 4 raapjes, schoongemaakt en geschild
  • 3 jonge wortels, schoongemaakt en geschild
  • 1 preiwit, schoongemaakt
  • 25 g boter
  • 2 el bloem
  • 1 eidooier
  • 2 el room
  • sap van ¼ citroen
  • Voor de kervelgremolata
  • 1 klein handvol kervel (alleen de blaadjes)
  • ¼ bol verse look
  • rasp van ½ citroen

KIES VOOR KWALITEIT Kies voor Meat the World

  • Twee afhaalpunten

  • Snelheid en Service

  • Kwaliteitsproducten

  • Divers Aanbod

Meat the world Lochristi

Vrijdag: 15:00 - 18:00

Meat the world Anderlecht

Vrijdag: 7:00 - 14:00
Zaterdag: 7:00 - 14:00
Zondag: 7:00 - 14:00

Vandaag besteld, morgen op te halen